English
العربية
Online
Hizmetler

HABER


Avrupa Günü "Sanatta Avrupa Sembolleri" İle Kutlandı


"9 Mayıs Avrupa Günü" Gaziantep Ticaret Odası bünyesinde faaliyet gösteren Avrupa Birliği Bilgi Merkezi ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen "Sanatta Avrupa Sembolleri" etkinliği ile Çocuk Sanat Merkezi'nde kutlandı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na bağlı olarak hizmet vermekte olan Gaziantep Çocuk Sanat Merkezi'nde okullara yönelik özel gün etkinliği kapsamında Avrupa Günü temalı workshop atölyeleri düzenlendi.

Avrupa Birliği fikrinin oluştuğu gün olarak kabul gören "9 Mayıs Avrupa Günü" etkinliği Şehit Ömer Kılıçoğlu İlkokulu, Tahsin Yentur İlkokulu ve Şehit Veysel Gündoğdu Anadolu Lisesinden yaklaşık 200 öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Öğrenciler gün boyunca Seramik, Mozaik, Ebru, Resim, El Sanatları, Tasarım ve Drama atölyelerinde çeşitli çalışmalar gerçekleştirdi. Mozaik Atölyesi'nde bayrak ve parmak çocuklar motifini mozaikleme, Seramik Atölyesi'nde rölyef çalışması, Tasarım Atölyesi'nde Dramatik Kukla ve Karikatür çalışması, El Sanatları Atölyesi'nde geri dönüşüm ve taş boyama çalışması, Drama Atölyesi'nde doğaçlama ve skeçler, Resim ve Ebru Atölyelerinde "Avrupa Çocukları" temalı sanatsal çalışmalar yapıldı. Etkinliğe katılan çocuklara Avrupa Birliği'ni tanıtan çeşitli kitaplar ve kitap ayraçları hediye edildi.

Öğrencilerin çalışmaları Sanat Merkezinde sergilenecek

9 Mayıs günü yaklaşık 200 çocuğun katılımıyla hazırlanan tüm sanatsal çalışmalar bir hafta boyunca Çocuk Sanat Merkezi'nde sergilenecek.

Öte yandan, AB Bilgi Merkezi tarafından 9 Mayıs günü Gaziantep'te açılan Kitap Fuarına stant bazında katılım sağlandı. Geçtiğimiz yıl da yoğun ilgi gören kitap fuarında, stant ziyaretçilerine Avrupa Birliği'ni tanıtan çeşitli kitaplar ve kitap ayraçları hediye edildi. AB Bilgi Merkezi standını yaklaşık 1000 kişi ziyaret etti.ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 10 Mayıs 2017 Çarşamba
Görüntülenme Sayısı : 1797
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim