English
العربية
Online
Hizmetler

HABER


ABD Ekonomi Müsteşarı'ndan GTO’ya ziyaret


 

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçiliğinde görev yapan Ekonomi Müsteşarı Erika Olson beraberinde Adana Konsolosluğu Ekonomi ve vatandaşlık işleri Müdürü Lynn M. Segas ile birlikte Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu'nu ziyaret etti.

 

ABD Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Erika Olson'un ziyaretinde, ABD ve Gaziantep firmalarının işbirlikleri, önümüzdeki dönemde ortak olarak yürütübilecek proje ve çalışmaların yanı sıra ABD'li yatırımcıların Gaziantep'e yatırım konusu ele alındı.

 

Ekonomik anlamda iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek üzere bu ziyareti düzenlediklerini söyleyen ABD Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Erika Olson, " Türk ve Amerikan şirketleri arasındaki ortak noktaları tespit edip birlikte iş yapma olanaklarını araştırmak ve iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik konuları konuşmak üzere bu ziyareti gerçekleştiriyoruz" dedi.

 

GTO BAŞKANI HIDIROĞLU " İŞBİRLİĞİNİ SOMUTLAŞTIRMALIYIZ"

ABD Ekonomi Müsteşarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu ABD ile olan ilişkileri önemsediklerini belirterek " ABD ile ticari ilişkiler gelişme trendi içinde. Geçtiğimiz yıl Gaziantep'ten en çok ihracat yapılan 2. Ülke ABD oldu. Aynı zamanda ABD çok büyük bir pazar. Bu doğrultuda karşılıklı ekonomik ilişkileri geliştirmeyi önemsiyor ve bu alanda daha da da büyük dış ticaret rakamlarını hedefliyoruz.

 Ticari ilişkileri geliştirmek yanında yatırımlar da çok önemli. Gaziantep coğrafi olarak çok önemli bir konumda. Ticaret ve sanayisiyle övülen Gaziantep'in gerçek gücü girişimci insanları. Adeta girişimci fabrikası olan kentimizde birbirinden farklı çok sayıda alanda yatırımlar mevcut. Dolayısıyla Gaziantep'in bu avantajları, yatırımcıların Bölgedeki  pazarlara ulaşması anlamında çok önemli bir fırsat. Önemli olan bu fırsatları iyi tanıtmak. Karşılıklı olarak yapılabilecek aktivitielerden biri tanıtım ve işadamlarının ziyaretleri olmaldır. Bu konuda Oda olarak üstümüze düşen her türlü faaliyeti ve girişimi yapmaya hazırız.

 ABD ile Gaziantep arasındaki işbirliğinin sözde kalmadan somutlaşması için projeler belirleyip , onların üzerinde çalışmalar yapmalıyız. " şeklinde konuştu.

 

ABD Ekonomi Müsteşarının GTO'yu ziyaretinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sadık Koçak ve Yönetim Kurulu üyesi M. Sami Akay'da hazır bulunurken, ziyaret anısına Ekonomi Müsteşarı Erika Olson'a hediye takdim edildi. ARAMA

DÖKÜMANTASYON


Görüntüle   İndir

    HABER .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 05 Mayıs 2017 Cuma
Görüntülenme Sayısı : 1715
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim