+1 İSTİHDAM TEŞVİK PAKETİ  
 English
العربية
E-GTO Online
Hizmetler

DUYURU


+1 İSTİHDAM TEŞVİK PAKETİ


Sayın Üyemiz,
 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın çağrıları sonrasında işsizliğin azaltılması ve istihdamın arttırılması hedeflerine yönelik olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu " Çalışma Hayatında İstihdam Seferberliği" programı başlatılmıştır.
 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen TOBB Ekonomi Şurasında, özel sektörde faaliyet gösteren işverenlerimizin oluşturacakları ilave istihdamın desteklenmesi amacıyla " +1 İSTİHDAM TEŞVİK PAKETİ " hayata geçirilmiştir.
 

 " +1 İSTİHDAM TEŞVİK PAKETİ " uygulamasına ilişkin temel noktalar şöyledir.
 

İstihdam Teşviki 01.02.2017-31.12.2017 tarihleri arasında geçerlidir.
 

• Finansmanı İŞKUR İşsizlik Sigortası Fonundan olup, yaklaşık 12 Milyar TL kaynak ayrılmıştır.
 

• İşverenlerimizin 2016/ Aralık ayına ilişkin aylık prim ve hizmet belgelerindeki sigortalı sayısında ilave aldıkları her bir sigortalı için bu teşvik geçerli olacaktır.
 

• Uygulanacak teşvikle işverenler, mevcut çalışanlarına ilave olarak işe alacakları her 1 sigortalı için sadece 1.404 TL ödeyecek olup, geriye kalan 773.-TL tutarındaki prim ve vergi yükümlülükleri DEVLET TARAFINDAN KARŞILANACAKTIR.
 

• Teşvik kapsamında işgücü talepleri İŞKUR tarafından karşılanacak olup, iş arayanların  İŞKUR ‘a kayıtlı işsizler arasından işe yönlendirmeler sağlanacak ve işe alındıkları tarihten önceki üç aya ilişkin SGK kayıtlarına göre işsiz olmaları şartı aranacaktır.
 

İşverenlerimize verilen en kapsamlı istihdam desteklerinden biri olan "+1 İstihdam Teşvikinin" ilimizin ve ülkemizin istihdamına olumlu katkı sağlayacağına olan inancımız tamdır. İstihdama vereceğiniz katkılardan dolayı teşekkür ederiz.ARAMA

DÖKÜMANTASYON


    DUYURU .doc Olarak İndir     Sıkıştırılmış .zip Olarak Tümünü İndir
Eklenme : 28 Şubat 2017 Salı
Görüntülenme Sayısı : 2771
Sayfayı Yazdır
Arkadaşınla Paylaş
Facebook ile paylaş Twitter ile paylaş
Anasayfaya Git Geri Git

BİLGİ ALMA   Mail Listemize Kayıt Olmak İçin Mail Adresini Giriniz.

 TOBB Rss      Rss      Bilgi Edinme Kanunu      İletişim